SON DAKİKA

Tweetdeck

Bu haber 26 Haziran 2017 - 23:11 'de eklendi ve 3.736 views kez görüntülendi.

Tweetdeck

Tweetdeck bir veya daha çok hesabımızı tek bir panelden kontrol etmemizi sağlayan twitter sosyal medya uygulamalar ‘ındandır.

Twitter 2011 yılında Tweetdeck ‘i 40 Milyon dolara satın aldı. Bu yüzden uygulamaya güvenebilirsiniz.

Bunu belirtiyorum çünkü uygulamaya güvenmeyen arkadaşlarımız bilsin ki twitter ‘in zaten tweetdeck kendi yazılımıdır.

Hatta Twitter Yardım Sayfası > https://support.twitter.com/articles/20169620 okuyarak ta neler yapabileceğinizi twitter web client ‘in nelere izin verdiğini görürsünüz.

Şimdi tweetdeck kullanımına gelelim;

Öncelikle hangi hesabımız tweetdeck ‘in ana hesabı olacaksa o hesabımızı web sayfasında açık tutuyoruz.

Ardından yeni bir sheet açarak oraya https://tweetdeck.twitter.com/ diyerek girdikten sonra hesabımız yan sheet ‘te açık olduğu için şifre kullanıcı adı sormaz direk Hoşgeldin karşılama ekranı ile karşılar bu sayfada en altta Get Started diyerek twitter tweetdeck ve ya web tweetdeck dünyasına katılmış oluruz.

Kişisel olarak kullanacağımız yani istersek başka hiç bir hesap eklemeden sadece bir ana hesabımızı da tweetdeck sayesinde rahatlıkla yönetebiliriz.

Hesabımızın sahip olduğu ana sayfa, dm, bildirim, mention, kullanıcılar, listeleriniz, beğenileriniz, takipçileriniz, trending yani trend topic twitter tt bunların tamamı son derece kolay bir şekilde yönetilebilir.

Tweet atmak için sol en üstte New Tweet diyoruz.

Tweet penceresine twitimizi yazıyoruz dilerseniz Add images denen yere tıklayıp resim ekleyebiliyorsunuz.

Tweet dediğiniz an tweet’ iniz gönderilmiş oluyor hepsi bu. Ayrıca tweet ‘inizi atmadan önce Schedule Tweet diyerek twitimize zaman ayarı yapabiliriz.

Yani bu twiti isterseniz 1 saat sonra veya akşam 19:07 ‘de Aşk Saati ‘nde şu an yazdığınız tweeti atacak şekilde ayarlayabilirsiniz ve akşam yoldaydım misafirlikteydim bahaneniz kalkar ?

Hatta güzel sözler paylaşmak istediğinizi düşünün.

Bir öbeğiniz hazırsa bu tweet ‘leri günde 3 tweet 4,5 tweet ve şu zamanlarda örneğin üç saatte bir atacak şekilde kurarsanız siz nerede olursanız olun #offline olduğunuzda da hatta 1 haftalık seyahatteyken twittere bir kere bile girmeseniz de sizin adınıza web tweetdeck bu işi yapacaktır.

Böylece hesabınız siz tatildeyken aktifliğini kaybetmemiş olacak ve bu da etkileşim için önemlidir.

Bazı kullanım detaylarını bu yazımda vermiyorum çünkü konunun dışına çıkmış oluruz. Detaylı bilgi isteyen arkadaşlarım Twitter Hesabıma >> https://twitter.com/selcuksofta  DM yazarak yardım isterlerse memnuniyetle olurum.

Artık deck ‘imize hesap ekleyerek büyütmeye başlayalım; 

Sol altta bio resmimizin iki üstünde Accounts var buna basıyoruz şu an sadece ana hesabımızı görüyoruz.

Açılan sayfada ” Join another team ” der ve kutucuğumuz gelir yeni eklemek istediğimiz hesabımızın @… olan kullanıcı adını giriyoruz adımları takip ederek şifremizi ve çıkan sayfada Uygulamaya İzin Ver diyerek girişimizi yapmış oluyoruz.

Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sol en alttaki kutucuğa kullanıcı adı yazıyoruz.

twittter tweetdeck

Böylece bu hesabımızı da ekibimize katmış oluyoruz.

Artık aynı birinci hesabımızı yönettiğimiz gibi birinci hesabımızla neler yapabiliyorsak bire bir aynılarını bu hesabımız içinde yapabileceğiz.

Aynı adımları uygulayarak tweetdeck ekibinize dilediğiniz kadar hesap ekleyebilirsiniz.

Ben genelde azami 100 hesap öneriyorum şayet 100 hesaptan fazla ekip hesabınız var ise yine başka bir ana hesap belirleyerek başladığımız gibi o hesabın üzerine yeni bir 100 hesap eklemek gibi takımınızı büyütebilirsiniz.

Mesela benim bir tweetdeck ekibimin görüntüsünü sizlerle paylaşayım 90 hesap var aynı tek hesabı yönetir gibi yapıyorum tüm işlemleri. Aşağıdaki resimde tweetdeck ‘ime bağlı hesaplarım mevcut.

twitter-tweetdeck

tweetdeck-sosyal-medya-uygulamalar

Resimdeki twitter deck ile twitter tt trend topic için tweet atarak destek oluyorum, retweet yaparak destek oluyorum.

Yani aynı anda bir tweet ‘e 90 adet retweet 90 adet beğen verebiliyorum, ya da bir hesabı aynı anda 90 hesabıma takip ettirebiliyorum.

Ancak bunları yaparken basit bir iki kod kullanıyorum (başka bir ders konusu)

Tweetdeck konusunu burada sonlandırmak istiyorum, sorularınız için Twitter hesabımı takip edebilirsiniz.

Bir örnek ile bu konuyu bitiriyorum;

DM grubunuz olduğunu düşünelim 30 kişi bu grupta sohbet ediyor trend topic twitter tt çalışmaları yapıyor olsun.

30 arkadaşında 10.000 ‘er takipçisi olduğunu düşünelim. Bunun sonucu olarak da;

Bu 30 hesabı tweetdeck ‘imize eklemiş olalım böylece bir tweet ‘inizi bu 30 hesap retweet yaptığında o tweet ‘inizi 300.000 kişi görmüş oluyor ve kolayca aynı anda 30 adet retweet almış oluyorsunuz.

Bu metodla herkes bir akşam oturup bu tweetdeck ‘e koyulmak üzere üçer tane hesap açsa zaten 30 kişisiniz demiştik otomatikman tweetdeck ‘inizde 90 hesabınız oluyor ? aslında bu kadar kolay.

Bu metod ile 1.000 lerce hesabı olan güçlü bir grup olabilirsiniz.

Birlikten kuvvet doğar. 

Selçuk Softa

Sevgiyle kalın…

 

Selçuk Softa
Selçuk Softainfo@selcuksofta.com
Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar...& www.bihabermedya.com & www.selcuksofta.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Ahmet Ataş3 Ekim 2017 / 17:20

hocam ben ekledim ekibe ama twit atma yerrinde çıkmadı ekibe eklediğim hesaplar bana ulaşırmısınız bi el atında
twitter:atasajans
bekliyorum

    bihaber3 Ekim 2017 / 22:12

    şu an twitter tweetdeck ile ilgili güncelleme yapıyor, ekip kurdurmuyor maalesef, ama eski deckler aynen devam edebiliyor

http://www.kayserizci.com

bodrum escort