SON DAKİKA

Samsung tarihindeki en yüksek karı bekliyor

Bu yılın ikinci çeyreğinin tarihindeki en iyi dönem olacağına inanan Samsung, 52 milyar dolar faaliyet geliri ve 12,1 milyar dolar kâr elde etmeyi hedefliyor.

Bu haber 08 Temmuz 2017 - 14:09 'de eklendi ve 606 views kez görüntülendi.

Samsung tarihindeki en yüksek karı bekliyor

Şirket daha önce en yüksek kârını 2013’ün üçüncü çeyreğinde 8,8 milyar dolar ile elde etmişti. Son açıklamayla gelirin önceki yılın aynı dönemine göre (ikinci çeyrek) yüzde 18 artması, kârın ise yüzde 72 artması bekleniyor.

Analistlerin 11,3 milyar dolarlık tahminininden de yüksek bir kâr tahmininde bulunan  Samsung, konsolide satışlardan yaklaşık 52 milyar dolar ciro elde etmeyi hedefliyor.

Samsung tarihindeki en yüksek karı bekliyor

APPLE’I İLK KEZ GEÇECEK

Bu miktarlar, özellikle akıllı telefonda kıyasıya rekabet içinde olduğu için Apple’ın son çeyrek açıklamasını da geride bırakıyor. Böylece, 44,9 milyar dolar gelir ve 10,49 milyar dolar kâr açıklaması beklenen Apple’ı da ilk kez aynı çeyrekte rakibini geçmiş olacak.

Son iki çeyrektir benzer sonuçlar açıklayan şirket, her iki açıklamada da son üç yılın en büyük kârını kaydetmişti. Bu çeyrekle ilgili ek detay verilmese de, ay sonundaki raporla gelir durumu ortaya çıkacak.

18 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Şirket bu hafta başında Güney Kore’deki çip işine 18 milyar dolar yatırım yaparak, liderlik konumunu güçlendirmeyi hedeflediğini açıkladı. Şu anda en büyük gelirlerini ekran ve bileşen birimleri elde eden Samsung’un rekor kazancına, bu çeyrekteki Samsung Galaxy S8 satışlarının da olumlu etki yaptığı tahmin ediliyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.