SON DAKİKA

Merve Nereden Koşuyor Sedat Doğruer Yazdı

Bu haber 27 Temmuz 2017 - 0:11 'de eklendi ve 2.351 views kez görüntülendi.

Merve Nereden Koşuyor Sedat Doğruer Yazdı 1999 yılında milletvekili seçilmesinin ardından milletvekili yemini sırasında yaşananlar sonrasında gündemin baş aktörü olan Merve Kavakçı geçtiğimiz on sekiz yıl boyunca mağdur milletvekili olarak bazı çevrelerce gösterilmeye çalışıldı.

Oysa ki mağdur demek doğru mu olur ? Gelin birde bu yazıya bakın öyle karar verin.

Daha milletvekili olmadan kırk gün önce Amerikan vatandaşlığına geçmesi ve bundan dolayı Fazilet Partisi’nin kapatılması başörtüsü kadar konuşulmamıştır.

Babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı Teksas Parlamentosu’nun açılışında konuşma yapıp, dua okuyacak kadar yakınlığını bugüne kadar neden kimse sorgulamamıştır?

Hiç kimsenin özel hayatına girmek doğru olmasa da tam üç kere evlenmesi  ve ilk evlendiği  Ürdün asıllı Ali Ahmad Abushanab’ın Hamas terör örgütü ile ilişkisi olduğu iddiaları neden kamuoyu ile paylaşılmaz?

Son KHK ile Kafkas Üniversitesi  Öğretim Görevlisi üçüncü eşi Profesör Cihangir İslam da ihraç edilenler arasındaydı.

Onu 1999 yılında kolları arasında meclis genel kurulu salonuna getiren Nazlı Ilıcak ise FETÖ’nün medya yapılanmasına ilişkin görülen davada tutuklu sanık olarak yer almaktadır.

                ADD Isparta Şubesi’nin kurucusu Mahmut Özyürek Merve Kavakçı’nın durumununu yıllar önce şöyle açıklamıştı:

“Merve Kavakçı, halen ABD Georgetown Üniversitesinde görevlidir.

Bu Üniversite de Mark Grossman, Morton Abramowitz gibi Türkiye’de bilinen isimlerin de görev yaptığı biliniyor.

Bu üniversiteyle organik bağ içinde olan Edgar Hoover Enstitüsü, Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (CSIS), Küresel Barış Merkezi, Kürt Enstitüsü gibi alt kurumlar var.

Bu alt kurumlarda etkili olan ABD’li istihbaratçılar arasında ise Dr. Chomsky, Henri Barkey, Paul Henze, Graham Fuller, Dr. Michael Gunter, Richard W. Murphy, Francis J. Ricciardone gibi isimler başı çekiyor.

Türkiye’de kullanılacak etki alanlarının belirlenmesi, lojistik destek sağlanması, bu söz konusu alt kurumlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Merve Nereden Koşuyor Sedat Doğruer Yazdı

Lüks türbanının altına İslam ve ülke sevgisini değil Amerikan sevgisini saklayan Merve Kavakçı Bu kurumlarda ‘walk-in’ diye tabir edilen bir kategoride, yani “kendi ayaklarıyla ve gönüllü olarak ajanlık hizmetini talep ederek gelen” Etki Ajanı olarak görevlidir.

Peki ya Merve Kavakçı-Ekmelledin İhsanoğlu arasındaki ilişkiyi Gülümser Heper’in Oda tv adlı haber sitesinde yayınlanan yazısından okuyalım isterseniz.

Müslüman ülkelere lider yetiştirmek üzere organize olan papaz okulunun Türkiye ayağı olan Fethullah Gülen yapılanmasının son dönemlerde itibar kaybettiği ve eğitimsiz, yaşlı, hasta bir adam üzerine oturtulan kurgunun iflas halinde olduğu biliniyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bir CIA operasyonu ile kontrol altında tutulması sürecinde yeni bir noktaya gelinmiş olmalı ki artık ılımlı İslam modeline uygun, liberal ve işbirlikçi bir lidere ihtiyaç var.

Üstelik bu liderin Türkiye’nin aydın olarak tabir edilen grupları tarafından da desteklenmesi işin ballı böreği, şeytanın ayrıntıdaki resmi olabilir.

Türkiye ayağında yeni yapılanmanın ipuçlarını yakalamak zor olsa da, bilgi çağı bize olanca berraklığı ile kaynaklarını sunuyor.

Bu kaynaklardan birisi ACMCU’dur (Müslüman-Hıristiyan Birlikteliği Merkezi).

Bu merkez 1993’te kurulmuştur.

2005 yılında merkeze Suud Prens El-Velid 20 milyon dolar bağışlamış ve merkezin adı değiştirilerek Prens El-Velid Bin Tallal Müslüman-Hıristiyan Birlikteliği Merkezi’ne dönüştürülmüş.

Bu merkez Georgetown Üniversitesine hediye edilmiş en büyük merkezlerde birini oluşturuyor.

Bu merkezde, Hartford Seminary Papazlık Okulu, Duncan Black MacDonald Center’la birlikte sponsor olarak misyonerlik faaliyeti amaçlı hayli önemli toplantılar düzenlenmektedir.

2007- 2011 yılları arasında yapılan organizasyonlar, bu kuruluşların İslam ülkelerinde yaptıkları çalışmaların adeta bir resmi gibi.

Bu faaliyetlerin Türkiye ayağını incelediğimizde iki önemli isimle karşılaşıyoruz.

Bunlardan birisi, kimseyi şaşırtmayacak bir isim: Merve Kavakçı!

18 Nisan 2008 tarihli toplantının konusu “Türkiye’nin Demokratikleşmesi ve Tökezleten Nedenler”.

Bu toplantıda Dr. Kavakçı, misafir profesör olarak Georgetown topluluğuna Türk politikasında kadının yerini anlatan bir konuşma yapmış.

Misyonerlik örgütlenmesinin 21 Eylül 2007 tarihindeki misafiri ise Türk toplumunu yakından ilgilendiren çok önemli bir isim.

Bu zat Türkiye Cumhuriyeti’nin önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP-MHP’nin ortak Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu.

O ortamlarda büyük bir itibara sahip olduğu, toplantının açılış konuşmasını yapmasıyla kanıtlanan Ekmeleddin Bey’in sözleri adeta Dinler Arası Diyalog Platformunun bütün klişelerinin olduğu gibi tekrarlanmasından ibaret.

Platform, her koşulda programlarına, barış kültürü, dinler arası diyalog, kadın ve barış, gençlik ve barış, yoksulluk ve barış gibi yeni dünya düzeninde duymaya alışkın olduğumuz şık ifadeleri yerleştirerek misyonerlik faaliyetlerini sürdürmekte.

Ekmeleddin Bey’in kişisel internet sitesinde kendisini tanıtmak için kullandığı ifadeler de aynı kaynaktan beslenen insanların ağızbirliği etmişçesine kullandıkları ifadelerin aynısı.

Ekmeleddin İhsanoglu’nun kişisel sitesini incelemeniz onun Dinler Arası Diyalog platformundaki yerini ve çalışmalarını kendi ağzından duymanız için yeterli.

Onu dünyaya tanıtan şey, Müslüman Dünya ile Batı arasındaki bağlantıya olan katkıları.

İslamcı liderlerden Hıristiyan liderlere yazılan “Ortak Tavır” mektubunun imzacısı olan Ekmeleddin bey, sürekli olarak barış ve karşılıklı anlayış kavramlarını kullanıyor.

Bu kadar karmaşık bir yaşantının içerisinde olan Merve Kavakçı’nın nasıl biri olduğunu bilip susmak Atatürkçü kimliğimize yakışmayacağı için bildiklerimi sizlerle paylaşmam gerektiğini düşünüyorum.

Amacım ne tetikçilik yapmak ne de bu kişiyi karalamak. Takdirini siz değerli okurlara bırakıyorum.

Sedat DOĞRUER

 

Avatar
Sedat Doğruers.dogruer@bihabermedya.com
HAYAT Yaşayamadığımız "BELKİLER" Yaşadığımız "KEŞKELER" ve İçimizde tuttuğumuz "NEYSELER" den İBARETTİR.....!

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

http://www.kayserizci.com

bodrum escort