SON DAKİKA

Haftanın Magazin Haberleri

Bu haber 12 Temmuz 2017 - 2:02 'de eklendi ve 632 views kez görüntülendi.

HAFTANIN MAGAZiN HABERLERi

 

Nur YERLİTAŞ’ın sağlık durumu ile ilgili açıklama yapıldı.

Bodrum’da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve zatürre teşhisi konulan Nur Yerlitaş’ın sağlık durumuyla ilgili hastaneden açıklama yapıldı. Yerlitaş’ın tedavisi birkaç gün daha devam edecek.

Bodrum’da tatil yapan ünlü modacı  Nur YERLİTAŞ , rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmış, Yerlitaş’a, zatürre teşhisi konulmuştu.

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Bodrum’da özel bir hastaneye kaldırılan Yerlitaş’a, Dahiliye uzmanı Dr. Türkan Tanyel’in yaptığı ilk tetkikler sonrasında pnömoni (zatürre) teşhisi konuldu.

Yerlitaş, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ümit Özbek tarafından tedavi altına alındı.

BİRKAÇ GÜN HASTANEDE KALACAK

Bugün hastaden yapılanyazılı açıklamada; pnömoni (zatürre) teşhisi konulan Nur YERLİTAŞ’ın acil servisten normal hasta katına alınarak tedavisine başlandığı ve birkaç gün daha hastanede kalacağı bildirildi.

Hadise saçlarından kaş yaptırdı

Şarkıcı Hadise, ince kavisli olan kaşlarını kalınlaştırmak için kendi saçlarını kullandı. Sanatçının saç köklerinden alınarak kaşlarına ek yapıldı.

Son dönemlerde büyük ilgi gören kalın kaş modasına dahil olan sanatçı, ‘FUE’ adı verilen uygulamayla kaşlarını kalınlaştırdı. Hadise’nin, saçlarının arka kısmından alınan saç kökleri, kaşlarına nakledildi.

 

 

Metin HARA ve Adriana LIMA

Bodrum’a yazar olan erkek arkadaşı Metin Hara ile tatile gelen dünyaca ünlü Brezilyalı top model Adriana Lima, güne kaldığı villada kahvaltı ile başladı.

Top model Adriana Lima,erkek arkadaşı Metin Hara ile dün tatil için geldiği Bodrum’da geceyi, Dereköy Mahallesi’ndeki turizmci Şeyda Karakaya’ya ait olan ve genellikle düğünler için kiralanan ’No 81 Değirmen’ adlı özel villada geçirdi.

ADRİANA’DAN ÖPÜCÜK YAĞMURU

Güne erken başlayan ünlü model Lima ve erkek arkadaşı Hara, villanın ön terasında kahvaltı yaptı. Kahvaltıda ünlü model, sık sık selfie yaptığı erkek arkadaşını öpücüğe boğdu.

 

Türkan Şoray gizlice ameliyat oldu

Türkiye’de Sezen Aksu’nun hastalığı olarak hatırlanan Cushing Sendromu’na yakalanan Türkan Şoray gizlice ameliyat oldu.

Türkan Şoray uzun yıllardır yaşadığı bu rahatsızlığın araştırmalarla Cushing Sendromu olarak teşhis edildiğini belirtmiş ve ameliyat olacağını açıklamıştı.

Sendrom nedeniyle hızla aldığı kiloları veremeyen ve yürüme güçlüğü çeken Türkan Şoray’ın adı gizli tutulan bir hastanede ameliyatının başarıyla gerçekleştirildiği ve sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

CUSHİNG SENDROMU NEDİR?

1932 yılında Harvey Williams Cushing tarafından tanısı ilk kez konmuş olan kortizol hormonunun olağanın üstünde bir düzeyde olduğu durumlarda ortaya çıkan belirtiler bütünüdür.

Cushing sendromunun alışılmış nitelikleri kilo artması, obezite, kan basıncının artması (hipertansiyon), ve derinin zayıflaması sonucu oluşan çizgilerdir. Her hastada belirtilerin tümü gözlenmeyebilir.

Belirtilerin ağırlığı ve niceliği hastanın ne denli uzun bir süredir kortizol etkisinde kalmasına bağlıdır. Ancak kimi belirtiler bu durumdan bağımsız, iveğen olarak da gelişebilir.

Örneğin, özellikle uyluk kemiğinin baş bölgesinin iveğen doku ölümüne uğraması (akut aseptik nekroz) çok kısa bir süredir hafif izleyen, ya da yıllardır ağır izleyen Cushing sendromlu hastalarda da rastlanabilir.

Cushing hastalığı hipofiz bezinin böbreküstü bezini uyaran adrenokortikotrop hormonu (ACTH) fazla ürettiği durumlarda ortaya çıkan bir hastalıktır.

Cushing hastalığı Cushing sendromunun en sık rastlanan nedenidir. Cushing hastalığına hipofiz bezinin fazla büyümesi (hiperplazi) ya da bir tümör neden olur.

Cushing hastalığı olan insanlarda çok fazla ACTH bulunur. ACTH bir stres hormonu olan kortizolün üretimini ve salınımını kontrol eder. Yani çok fazla ACTH demek çok fazla kortizol demektir.

Gövde fazla kilolu, kol ve bacaklar ince, yüz yuvarlak ve tombuldur.

Akne ya da cilt enfeksiyonları, karında, uyluklarda ve göğüste mor çatlaklar, kolay morarabilen hassas bir cilt, ensede yağ toplanması, zayıf kaslar, sırt ağrısı, kemik ağrısı ve kemiklerde hassasiyet gibi belirtileri vardır.

Editör : Sedat DOĞRUER

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.