SON DAKİKA

Dimitris Şokta

Bu haber 06 Temmuz 2017 - 21:49 'de eklendi ve 785 views kez görüntülendi.

Dimitris Şokta

Yunanistan’ın Kilimli (Kalimnos) Adası eski Belediye Başkanı Dimitris Diakomichalis’in, görevde olduğu 1989-96 yılları arasında, o dönemde Türkiye ile Yunanistan’ı savaşın eşiğine getiren Kardak Kayalıkları’na çoban gönderip, keçi beslettirdiği, masrafları da belediye kasasından karşılayarak devleti zarar uğrattığı gerekçesiyle açılan davada, 50 bin euro tazminat ödemesine karar verildi.

Dimitris Şokta

Yunanistan’da yayın yapan ’www.protothema.gr’ internet sitesinin haberine göre, 3 dönem Kilimli Adası’nda belediye başkanlığı yapan Dimitris Diakomichalis, 1989-96 yılları arasında Kardak Kayalıkları’na 72 yaşındaki çoban Antonios Veziripoluos’u göderip, keçi besletti.

50 BİN EURO TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM ETTİ

Bu süre içinde çoban Veziripoluos’un iaşesi, teknesinin mazot parası, keçilerinin saman ve diğer

ihtiyaçları Diakomichalis tarafından belediye bütçesinden karşılandı. Diakomichalis hakkında, devleti zarara uğrattığı gerekçesiyle geçmişe dönük tazminat davası açıldı. Mahkeme, Kilimli Adası eski Belediye Başkanı Diakomichalis’i 50 bin euro tazminat ödemeye mahkum etti.

Sitenin haberinde, karar ardından Diakomichalis’in ulusal bir televizyon kanalındaki röportajındaki şu sözlerine de yer verildi:

“Belediye başkanı olduğum dönemde, Belediye Meclisi kararları ile çoban Veziripoluos’a yılda 2 milyon drahmi yani 6 bin euro civarında bir para vererek, destek olduk. Çünkü Kardak Kayalıkları, Yunan bayrağı altında olduğu için yerel yönetim olarak çobana yardım etmek durumundaydık.

Çoban ise yaşamını yitirdi. Günümüzde ise İmia (Kardak) ruhu kalmadı. Suçlu ben mi oldum? Bunu kabul etmem mümkün değil. Ben de hakkımı yasal yollardan arayacağım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Emrah Asal7 Temmuz 2017 / 13:40

Güzel haber teşekkürler sitenizi beğendim

yiğit9 Temmuz 2017 / 16:47

daha çok şoka girer dimitris

http://www.kayserizci.com

bodrum escort