SON DAKİKA

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 22:59 'de eklendi ve 379 views kez görüntülendi.

Çatlaklar İçin Doğal Çözümler

Bayanların en önemli cilt problemlerinden birisi de vücutta oluşan çatlaklardır.

Ergenlik, hamilelik ya kilo alıp verme süreçlerinde oluşan çatlaklar bacaklarda, kollarda ya da göğüslerde ortaya çıkmaktadır.

Cildin aniden esnemesi nedeniyle oluşan çatlaklar vücutta kötü görünüme neden olmaktadır.

Her ne kadar çatlak giderici ve önleyici kremler ile bu sorun çözülmeye çalışılsa da birçok kişi de doğal yöntemleri tercih etmektedir.

Sizlere bu yazımızda çatlaklar için doğal çözümler sunarak evde kendi yöntemlerinizi hazırlamanız için yardımcı olalım;

  • Çatlakları önlemek için vücudu nemlendirme özelliğine sahip olan kuşburnu ve badem yağını karışım haline getirerek banyo sonrasında cildinize uygulayabilirsiniz.
  • Vücut çatlaklarını önlemenin bir diğer doğal çözümü de kakao yağıdır. Kakao yağı nemlendirici ve besleyici özelliğe sahip olan doğal yağlardan biridir. Vücudunuza masaj uygulayarak çatlakların önüne geçebilirsiniz.
  • Çatlak tedavisinde karşımıza çıkan bir diğer doğal yağ da zeytinyağıdır. Nemlendirici özelliği bulunan zeytinyağı ile vücudunuza masaj yapabilirsiniz.
  • Çiğ patatesin suyu da çatlaklar için uygulayabileceğiniz bir diğer doğal çözümdür. Patatesi soyarak dilimleyin ve çatlaklarınıza masaj yapın. Ardından da kakao yağı, zeytinyağı ya da Hint yağı içeren bir besleyici krem sürün.
  • Ciltteki yaralar ve lekeler için sıkça önerilen aloe vera jelini çatlaklar için de kullanabilirsiniz. Özellikle de aloe vera jeli ve zeytinyağı karışımı çatlaklar için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden biridir.

Çatlaklar için doğal çözümler sunduk.

Önerdiğimiz doğal yağlar ve çözümleri haftada 2-3 kez uyguladığınızda çatlakların oluşumunu engelleyebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.