SON DAKİKA

Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Bu haber 20 Ekim 2017 - 21:53 'de eklendi ve 1.731 views kez görüntülendi.

Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır Günümüzde pek çok kişi telefondan, istedikleri internet sitesi, uygulama ve dosyalardan ekran görüntüsü almaktadır.

Ekran görüntüsü aldığımız bilgileri geri dönüp okumak daha kolay olduğu için pek çok kişi bu yönteme başvurmaktadır.

Telefondan hemen hemen herkesin nasıl gerçekleştireceğini bildiği ekran görüntüsü alma işleminin bilgisayardan nasıl gerçekleştirdiğini pek az insan bilmektedir.

Bilgisayardan ekran görüntüsü alma, bilgisayarda çalışan, bilgisayar konusunda uzmanlaşmak isteyen pek çok kişi için çok önemli bir teknolojik işlemdir.

Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır Peki, bu işlem nasıl gerçekleştirilir?

Adım Adım Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Alma

  1. Öncelikle ekran görüntüsü almak istediğimiz, siteyi, oyunu ya da uygulamayı açmak için tarayıcıya bağlanın. Tarayıcıyı çalıştırdıktan sonra ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamada ekran görüntüsü almak istediğiniz yere gelin.
  2. Sitede ekran görüntüsü almak istediğimiz yere geldiğimizde, F12 tuşunun yanında yer alan Print Screen(PrntScr) tuşuna basın.
  3. Bilgisayardan Paint uygulamasını açın. Bunun için Başlat tuşuna basıp, uygulamayı aratabileceğiniz gibi çalıştır butonundan da Paint uygulamasını çalıştırabilirsiniz.
  4. Paint dosyasını açtıktan sonra Ctrl + V tuş kombinasyonuna basalım. Bu işlemi çektiğimiz resmi Paint’e yapıştırmak için gerçekleştiriyoruz.
  5. Resim Paint üzerinden açıldıktan sonra üzerinde istediğiniz oynamayı ya da değişikliği yapabilirsiniz.
  6. Değişikliği yaptıktan sonra ya da değişiklik yapmadan Dosya>Farklı Kaydet butonundan resmin ismini yazıp, kaydede basalım.

Bu adımları sırasıyla takip ederek gerçekleştirdiğinizde, bilgisayardan ekran görüntüsü alma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız.

 

Selçuk Softa
Selçuk Softainfo@selcuksofta.com
Hepimiz hayat öğrencileriyiz. Öğrendiğimiz o dersleri ihtiyacı olanlara öğretmek de hayata, ailemize, arkadaşlarımıza, ülkemize, insanlara borcumuz. Bu sebeple hepimiz aynı zamanda bir öğretmeniz. -- İnsan "DeNiZiN" olmadığı yerde... "UmuT" adına MARTI olmalı... Olmalı ki kararmasın yarınlar...& www.bihabermedya.com & www.selcuksofta.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.