SON DAKİKA

Adwords Anahtar Kelime Oluşturma

Reklam oluştururken alaka düzeyi yüksek olan anahtar kelimeleri kullanmak reklamın kalite puanını arttıran en önemli unsurlardır.

Bu haber 01 Aralık 2017 - 21:18 'de eklendi ve 533 views kez görüntülendi.

Adwords Anahtar Kelime Oluşturma

Müşterileriniz ve sitenizin durumuna göre okuyucularınız için en doğru anahtar kelimeleri seçmek son derece önemlidir.
Reklam oluştururken alaka düzeyi yüksek olan anahtar kelimeleri kullanmak reklamın kalite puanını arttıran en önemli unsurlardır.

Tabii ki verdiğiniz reklamların üst sıralarda çıkması da son derece önemlidir.

Üst sıralarda hatta en başta çıkan reklamlar direk satış hacmini ziyaret hacmini arttıracaktır.

Adwords Anahtar Kelime Oluşturma

  1. Anahtar kelimelerinizi seçmeden önce mutlaka gruplama yapmalısınız. Mesela; AYAKKABI grubu oluşturarak, grup içerisine “AYAKKABI nedir, AYAKKABI şirketi, AYAKKABI tarihi gibi anahtar kelimelerini bırakabilirsiniz. Bu kelime öbeklerini yazdığınızda Adwords sizin için alternatif anahtar kelimeleri sıralamaya başlayacaktır.
  2. Ticaretinizin sitenizin genel trafiğin yüksek olmasını istiyor iseniz; anahtar kelimelerinizi genel anlamlar taşıyan makul kelimeler seçebilir ve geniş eşleme olarak kullanabilirsiniz. Mesela AYAKKABI anahtar kelimesini geniş eşleme olarak kullanmanız mümkündür. Eşleme Türleri reklam tıklama oranlarını belirleyen faktörler arasındadır.
  3. Mevcut her hizmet için ayrı bir kampanya oluşturmak için, hizmet sayfaları içinde geçen alakalı anahtar kelimeleri kullanın.
  4. Kullanılacak anahtar kelime sayısına dikkat etmek, önceden Google Adwords reklam verenler üzerinde bir araştırma yaparak, katılınan her kampanya grubunda en fazla 15 adet anahtar kelime kullanıldığını bildirmektedir. Her kampanya grubu için en az 6 adet anahtar kelime, en fazla 15 adet anahtar kelime kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

Editör : Sinem Uludağ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

http://www.kayserizci.com

bodrum escort