SON DAKİKA

27 Kasım Meteoroloji ve AKOM kuvvetli yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM tarafından alınan hava sıcaklıklarına ilişkin en güncel veriler doğrultusunda Türkiye genelinde bugün hava sıcaklıkları nasıl seyredecek?

Bu haber 27 Kasım 2017 - 20:23 'de eklendi ve 530 views kez görüntülendi.

27 Kasım Meteoroloji ve AKOM kuvvetli yağış uyarısında bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden verilen hava durumu raporuna göre bugün; 

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Adana sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden itibaren Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları ile Çanakkale ve Edirne çevreleri yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah ve gece geç saatlerde iç bölgelerde sis hadisesi meydana geleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında çok önemli değişiklikler olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı yönlerinden, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da kuzeydoğudan hafif, ara sıra orta kuvvette, İç ve Güney Ege ile Batı Akdeniz’de kuvvetlice eseceği tahmin ediliyor.

27 Kasım Meteoroloji ve AKOM kuvvetli yağış uyarısında bulundu

YAĞIŞ UYARISI: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Kıyı Ege , Antalya’nın batı ilçeleri, Denizli ve Isparta’nın güney ilçeleri, Burdur’un doğu kesimleri, Çanakkale ve Edirne çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli, Muğla çevreleri ve Antalya’nın merkez ve doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (52-74 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, hortum riski) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

AKOM tarafından açıklanan hava tahmin raporuna göre ise bugün;

Gün boyu havada parçalı ve az bulutlu bir gökyüzünün hakim olması beklenirken ilerleyen iki gün boyunca yönünü güneye çeviren rüzgarın da etkisi ile hava sıcaklıklarının 14-18 derece aralığında mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

TÜRKİYE GENELİNDE İSE:

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren batısının, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması bekleniyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir’in batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ara sıra çok bulutlu kıyıları ile salı günü öğle saatlerinden sonra Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Kıyı Ege’de (İzmir ve Aydın) ve Denizli’nin güney kesimlerinde daha kuvvetli, Muğla çevrelerinde kuvvetli ve ara sıra çok kuvvetli olması bekleniyor.

İç Ege’de sabah saatlerinde sis hadisesi bekleniyor.

Selçuk Softa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

http://www.kayserizci.com

bodrum escort